Xhevahire Klöppner, LL.M


Avokat-ja Xhevahire Miftari Klöppner, kreu shkollėn fillore dhe tė mesme nė qytetin e Pejės, ndėrsa Fakultetin Juridik nė Universitetin e Prishtinės “Hasan Prishtina“ ku mė pas kreu praktikėn profesionale nė Pejė. Qė nga vitet e 90-ta jeton nė Gjermani ku atje kreu studimet posdiplomike, mori titullin Magjistėr i Shkencave Juridike (LL.M.) Fakulteti Juridik - Friedrich Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg, ku ndėrkohė mori pjesė nė seminare tė shumėta dhe vazhdoi me avansimin e mėtutjeshėm profesional. Atje punoi gjithashtu si pėrkthyese nė institutione tė ndryshme shtetėrore rajonale dhe federale. Tani vepron nė Kosovė si avokate e licenuar nga Oda e Avokatėve tė Kosovės me seli nė Prishtinė..

Oda e Avokatėve tė Kosovės

• Avokate - Oda e Avokatėve tė Kosovės. • Nė bashkėpunim me avokatė gjermanė dhe kosovarė.

SHERBIMET

Perfaqesimi

Fusha Ligjore

Autorėsia

Keni Ndonje Pyetje na Thirrni

+383 (0) 44 644 442

Na Kontaktoni


Ne do tė mundohemi tė ju pėrgjigjemi gjdo pyetje qė keni sa mė shpejt..